SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Co je pravda a co lež aneb nejčastější mýty o antikoncepci

Přidáno: 19:15, 8.03.2017 Počet shlédnutí: 305

08 March 2017

Hormonální antikoncepce se neustále vyvíjí a zdokonaluje, její pokrok jde rychle kupředu a dnes již ženské tělo rozhodně nezatěžuje tolik jako první pilulky. Existuje více druhů hormonální antikoncepce. Každá žena si tak může vybrat tu, která jí a jejímu tělu bude nejvíce vyhovovat. Přestože je hormonální antikoncepce v dnešní době naprosto přirozenou věcí, je to stále téma, které je opředené mnoha mýty. Některé mýty jsou natolik zažité, že se považují za pravdu. Pojďme se proto na ty nejčastější podívat a případně je vyvrátit.

Pozor na váhu

Velmi známým mýtem kolujícím mezi ženami je, že při užívání hormonální antikoncepce se tloustne. U některých žen může dojít k zadržování vody, a tím tedy i k příbytku na váze. Rozhodně se ale nebojte, že byste kvůli antikoncepci přibraly tuk.

 

Dlouhodobé užívání je nezdravé

Dalším zvlášť známým mýtem je nutnost přerušení užívání pilulek v případě, že užíváte antikoncepci dlouhodobě. Po několika výzkumech je ovšem i tento mýtus vyvrácen. Tělu přerušení užívání antikoncepce nic nepřináší, stačí pravidelné týdenní pauzy každý měsíc. Mnoho žen se bojí, že užívání hormonální antikoncepce může způsobit neplodnost. Není tomu ale tak. Někdy se naopak při léčbě neplodnosti využívá právě hormonální antikoncepce.

 

Problémy s otěhotněním

Stejně tak mýtus, že po vysazení antikoncepce, neotěhotníte dlouhou dobu, je rozšířený, ale rozhodně nepravdivý. Dokazuje to i skutečnost, že při braní hormonální antikoncepce je nutné pravidelné užívání. Vynechání již jediné pilulky může znamenat možnost otěhotnění.

 

Snižuje libido

Posledním mýtem, který si dnes vyvrátíme, je, že hormonální antikoncepce snižuje chuť na sex. Obsah hormonů v pilulkách je nízký, a proto nemůže ovlivnit chuť na sex. Ta je zpravidla ovlivněna jinými okolnostmi, jako je například citové rozpoložení, stres nebo různé problémy.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací