SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Důležité vitamíny pro plodnost a těhotenství - 1.díl

Přidáno: 11:46, 12.10.2016 Počet shlédnutí: 875

12 October 2016

Některým párům trvá otěhotnění dlouhou dobu, ale nakonec se povede, některé bohužel to štěstí nemají a musí na vyšetření.

Důležité vitamíny pro plodnost a těhotenství - 1.díl


Není žádným tajemstvím, že plodnost párů bohužel klesá a problémům s početím tak musí čelit více a více párů. Některým párům trvá otěhotnění dlouhou dobu, ale nakonec se povede, některé bohužel to štěstí nemají a musí na vyšetření. Šanci na otěhotnění však můžeme podpořit hned několika způsoby, a to například úpravou stravovacích návyků a životního stylu, příjmem přírodních látek a bylinek či cvičením hormonální jógy. Svému tělu můžeme pomoci i dodáním potřebných vitamínů a živin. Z důležitých vitamínů pro početí jsou to především kyselina listová, vitamín D a hlavně vitamín E. V dnešním článku se proto na ně podíváme podrobněji.

Seznamte se s vitamínem plodnosti

Vitamínem plodnosti je nazýván vitamín E, který je pro početí velmi důležitý. Má totiž velký vliv na kvalitu pohlavních buněk a produkci hormonů. U mužů má vliv na pohyblivost a množství spermií. U žen může být nedostatek tohoto vitamínu spojován se samovolnými potraty. Co tedy zařadit do jídelníčku, abychom neměli o tento vitamín nouzi? Mandle, sezamová semínka, vejce, listová zelenina a tučné ryby - to vše je zdrojem vitamínu E.


Nezapomínejte na kyselinu listovou

Dalším důležitým vitamínem, jak před početím, tak v průběhu těhotenství, je kyselina listová. Ta má vliv na správné dělení buněk i vývoj zárodečných tkání během těhotenství. Snižuje riziko vývojové vady míchy a mozku i různých vývojových vad kardiovaskulární systému, močového ústrojů a trávicího ústrojí. A kde kyselinu listovou najdeme? Především ve špenátu, kapustě, červeného řepě, luštěninách či vlašských ořeších. Před početím je doporučená denní dávka kyseliny listové 400 µg, během prvního trimestru pak 600 µg.


Vitamín nejen pro lepší náladu

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na vitamín D, který je zodpovědný za tvorbu pohlavních hormonů. Dostatečná tvorba hormonů ovlivňuje ovulaci a hormonální rovnováhu. Při nepravidelném cyklu bychom měli zvýšit denní příjem právě tohoto vitamínu. Organismus vitamín D získává především ze slunečního svitu, ovšem dalšími zdroji jsou i vejce a tučné ryby.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací