SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Hormonální terapie na podporu plodnosti

Přidáno: 10:30, 4.05.2017 Počet shlédnutí: 328

04 May 2017

Až 20% párů v České republice je neplodných. V přibližně polovině případů jde o mužskou neplodnost. Je to tedy půl na půl. Dle příčiny neplodnosti bývá nasazena odpovídající léčba nebo je doporučeno podstoupení umělého oplodnění. Jednou z možných a velmi častých léčebných metod je ovšem i hormonální terapie.

Proč hormonální terapie?

V případě ženské neplodnosti je třeba navodit pravidelnou ovulaci, s níž mají ženy, kterým špatně funguje mezimozek, velký problém. V takovém případě je nutné dodávat ženskému tělu speciální pumpičkou hormon GnRH, jež je zodpovědný za navození ovulace. Druhým případem, kdy může být neplodná žena léčena hormony, je, jestliže v jejím těle převládají mužské hormony nad ženskými. Většinou mívají tento problém ženy trpící obezitou. V takové chvíli je na řadě dieta doprovázenou hormonální terapií.

 

Účinky hormonální terapie

Hormonální terapii může gynekolog doporučit i tehdy, když je pravidelná menstruace a ovulace. Hormonální léčba zvyšuje kvalitu vajíček, díky čemuž je zároveň zvýšená šance na početí a donošení zdravého dítěte. V případě hormonální terapie je ovšem rovněž vyšší riziko vícečetného těhotenství.

 

Hormonální terapie u mužů

Hormonální terapie není jen záležitostí pro léčbu ženské neplodnosti, ale může být využita i u léčby mužské neplodnosti. Opět záleží na příčině vyvolávající neplodnost. Mužská neplodnost je způsobena například nízkým počtem spermií, jejich špatnou pohyblivostí či kvalitou, neschopností průniku do děložního hrdla či jejich nepřítomnosti v ejakulátu. Na těchto příčinách se podepisuje nejen zdravotní stav muže, prodělané nemoci, ale také životní styl, a to především kouření, alkohol, či steroidy, které mohou nepříznivě ovlivnit počet i kvalitu spermií. Proto je dobré při plánování miminka minimálně tři měsíce před početím omezit negativní vlivy. I to totiž může zvýšit šanci na početí potomka.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací