SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Jak otěhotnět po antikoncepci?

Přidáno: 11:00, 11.09.2012 Počet shlédnutí: 4938

11 September 2012

Mnoho žen díky antikoncepci zapomnělo na bolestivou menstruaci, nepravidelný cyklus a migrény. Co ale nastane po vysazení antikoncepce? Nezpůsobily náhodou pilulky neplodnost?

Možná se vám nepodaří otěhotnět hned první měsíc. Pro tělo je ale vysazení antikoncepce signálem k tomu, aby opět začala ovulace.

Někdy to dost trvá
K té může dojít v některých případech až za několik měsíců, ale neznamená to, že k ní nedojde vůbec. První měsíc po vysazení pilulek dojde k ovulaci u 60% žen. Nemusíte mít obavy, nejsou žádné důkazy o tom, že dlouholeté užívání hormonální antikoncepce způsobuje neplodnost.

Určitou roli v tom, za jak dlouho se vám podaří otěhotnět, až pilulky přestanete brát, může mít věk a také to, zda už máte děti. Nad 30 let se čas prodlužuje.

Věk a předchozí porody jsou důležitými faktory.
Ženám, které již porodily dítě, většinou trvá velmi krátce počít dítě další. U žen do 30 let, které nikdy dítě neměly, byla sice porucha ovulace po vysazení antikoncepce zaznamenána, ale jen na krátkou dobu.
A konečně u žen, kterým je více než 30 let, trvalo nejdelší dobu po vysazení otěhotnět, což ale neznamená, že zůstaly neplodné.

Pište si to!
I když se Vám první nebo druhý cyklus po vysazení antikoncepce nepodařilo otěhotnět, důkazy vědeckých studií hovoří o tom, že se nemusíte obávat. Ihned poté, co hormony přestanete brát, si začněte vést menstruační kalendář. Pečlivé záznamy Vám pomohou sledovat změny cyklu a délku menstruace a odhadnout čas, kdy by měla přijít ovulace. Pokud se Vám přece jen bude zdát, že otěhotnění trvá delší dobu, než by mělo, zajděte se poradit s lékařem. Menstruační kalendář vezměte s sebou a poraďte se s ním o všem, co Vám není jasné. Nezapomeňte, že na otěhotnění může mít vliv stres, váhové výkyvy a nadměrné cvičení.

Diskuse

(2 komentáře)
Neberte antikoncepciu... Otehotnenie.sk 24.07.2013 17:12:35
nasledky dlhorocneho brania antikoncepcie Otehotnenie.sk 24.07.2013 17:12:08
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací