SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Jak rozpoznat první příznaky těhotenství?

Přidáno: 17:30, 8.05.2017 Počet shlédnutí: 1087

08 May 2017

Ať už se snažíte o miminko, nebo ne, následující řádky mohou zkrátka každé ženě přijít někdy vhod. Prozradíme vám totiž příznaky možného těhotenství. První projevy se obvykle dostavují ve 2. – 3. týdnu těhotenství. Ve stejnou dobu je rovněž vhodné udělat si i těhotenský test, který případné těhotenství potvrdí, nebo vyvrátí. A jaké příznaky na sobě může žena pozorovat?

Zpoždění menstruace

Nejznámějším a nejčastějším příznakem těhotenství je zpoždění nebo vynechání menstruace. Samotné zpoždění menstruace ale nemusí okamžitě znamenat, že jste těhotná. Proto je vždy nejlepší udělat si co nejdříve těhotenský test nebo zajít za gynekologem, který příčinu zpoždění určí s jistotou.

 

Bolavá a citlivá prsa

Dalším pozorovatelným příznakem těhotenství, kterého si každá žena na sobě všimne, jsou bolavá prsa nebo pocit, že jsou plnější a těžší. Bolet mohou i bradavky, které jsou zpravidla i citlivější. Tyto projevy opět můžete pozorovat velmi brzy po početí, a to přibližně už 2. týden.

 

Těhotenská nevolnost

Asi nikoho z nás nepřekvapí, že těhotenství se projevuje ranními nevolnostmi. Nevolnost nemusí být ovšem pouze ráno, ale v podstatě vás může přepadnout kdykoli během dne. Nevolnosti obvykle přichází 2. týden těhotenství, a to vlivem hormonálních změn probíhajících v těle nastávají matky.

 

Další příznaky těhotenství

Ostatní projevy těhotenství jsou lehce zaměnitelné s nejrůznějšími onemocněními. Může to být například zácpa, průjem, časté močení, špinění nebo krvácení, plynatost, nadbytek slin či suchost v ústech. Dále je častým jevem provázejícím těhotenství zvýšená citlivost na pachy a chutě. Najednou vám začnou páchnout věci, které vám dříve voněly, chutnat kombinace jídel, které byste dříve do pusy nedaly.

 

V takovém momentě zbystřete.

Podezření na těhotenství většinou připadá v úvahu u kombinace některých z těchto příznaků. I těhotenství je samozřejmě ale individuální záležitostí, a proto každá žena má jiné symptomy. Některá přitom nemusí mít vůbec žádné a na těhotenství přijde později.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací