SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Kdy je zapotřebí vysadit antikoncepci?

Přidáno: 15:30, 19.04.2017 Počet shlédnutí: 750

19 April 2017

Užíváte dlouhodobě některý z typů antikoncepce a trápí vás otázka, kdy je vhodné antikoncepci vysadit? Máte strach, že užívání antikoncepce bude mít vliv na schopnost otěhotnět?

Dítě i po vynechání jedné pilulky

Přípravků hormonální antikoncepce je hned několik druhů - pilulky, náplasti či injekce. V současné době jsou tyto produkty již vyráběny s co nejnižší dávkou hormonů. Tělo si s touto nízkou dávkou hormonů dokáže rychle poradit a odbourat je velice brzy. Dříve pilulky obsahovaly vyšší dávku hormonů, a proto ženám trvalo delší dobu, než otěhotněly. A právě odtud pramení strach z nemožnosti otěhotnět.

Bezproblémové otěhotnění hned po vysazení pilulek dokazuje i nutnost pravidelného užívání hormonální antikoncepce, neboť i po vynechání jedné jediné pilulky můžete neplánovaně otěhotnět. Lékaři se shodují, že pravděpodobnost otěhotnění je hned po vysazení pilulek dokonce nejvyšší.

 

Další typy hormonální antikoncepce

Stejný případ jako antikoncepční pilulky jsou i náplasti, u nichž rovněž dochází k rychlému odbourání dávky hormonů, a proto stačí, když je vysadíte až v momentě, kdy si doopravdy přejete otěhotnět. Pozor si ovšem dejte na hormonální injekce, kde je situace trochu odlišná. Zde se předpokládá možné těhotenství přibližně 10 měsíců po aplikaci. Samozřejmě počítejte s tím, že je tento údaj individuální. Některým ženám se tak podaří otěhotnět již po 3 – 4 měsících po vysazení tohoto druhu antikoncepce. Jiné však mohou čekat i dlouhých třicet měsíců. V případě, že plánujete těhotenství v krátkém časovém horizontu - například jednoho roku, tak vám tento způsob ochrany lékař určitě nedoporučí.

 

Nezapomínejte na další faktory

Při plánování těhotenství ovšem musíte počítat i s dalšími vnějšími vlivy, které působí na početí. Jedná se například o věk, zdravotní stav, stres či různé druhy léků. Pokud ale máte nějaké obtíže, je dobré vždy vše pro jistotu prokonzultovat s vaším gynekologem tak, aby se něco důležitého nezanedbalo.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací