SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Kyselina listová v těhotenství

Přidáno: 12:30, 16.09.2013 Počet shlédnutí: 4352

16 September 2013

Která nastávající maminka se nestará o blaho svého nenarozeného děťátka? To, že nikotin a alkohol v těhotenství jsou absolutním tabu, je dnes všem jasné. Mnoho žen však neví, že odpovídající dávka správných živin je pro vývoj dítěte velmi důležitá.

Která nastávající maminka se nestará o blaho svého nenarozeného děťátka? To, že nikotin a alkohol v těhotenství jsou absolutním tabu, je dnes všem jasné. Mnoho žen však neví, že odpovídající dávka správných živin je pro vývoj dítěte velmi důležitá. V této souvislosti je jednou z nejdůležitějších živin kyselina listová.

Zdravá výživa
Přáním každé ženy je přivést na svět zdravé dítě. Kyselina listová zvaná také "těhotenský vitamín" je nenahraditelná pro fyzický vývoj dítěte a pro hladký průběh těhotenství. Je hrozné, že jen málo žen je dostatečně informováno o účinku a významu kyseliny listové!

Kyselina listová zajišťuje zdraví matky a dítěte
Mnohé ženy mají jen přibližnou představu o významu kyseliny listové během těhotenství. Myslí si, že tento vitamin B má plodné účinky. To je omyl. Kyselina listová nezvyšuje šance na otěhotnění, ale snižuje riziko deformit u nenarozených dětí a to tím, že podporuje buněčné dělení a růst funkce těla. Užíváním kyseliny listové lze zabránit vrozeným tělesným chybám jako jsou např. rozštěp patra, srdeční vady a defekty neurální trubice a s tím i spojené komplikace během těhotenství, ovšem tehdy, když se s jejím užíváním začne včas.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací