SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Porucha ovulace jako příčina neplodnosti

Přidáno: 19:00, 4.07.2017 Počet shlédnutí: 880

04 July 2017

Věděli jste, že problém s ovulací je vůbec nejčastější příčinou nemožnosti otěhotnět? Statistika přitom ukazuje, že až 40 % žen má problémy s ovulací. Zajímá vás, jak a proč dochází k poruchám ovulace nebo jaké jsou první příznaky?

Jak odhalit první projevy?

Poruchy ovulace se projevují různým způsobem. Mezi nejčastější však zpravidla patří zcela chybějící menstruace či menstruace s velmi malou frekvencí. Kromě toho může být projevem poruchy ovulace i nepravidelná menstruace. Setkat se však můžete i s velkými změnami v tělesné hmotnosti, problémy s akné či výskytem nadměrného ochlupení na těle i tváři.

 

Příčiny problémů s ovulací

Vzhledem k tomu, že k početí je zapotřebí ovulace, je hledání příčiny problémů s ovulací zásadní. Poruchy ovulace mohou být způsobeny z různých důvodů. Jedním z nich je například hormonální rovnováha. Ať už je hladina některého z důležitých hormonů nižší, nebo není dostatečná citlivost vaječníků na běžné hladiny hormonů, může to mít za následek poruchy ovulace. Nejen nízká hladina hormonů, ale i zvýšení hladina mužských hormonů avšak může negativně ovlivnit ovulaci.

Vaječníky ovšem mohou být rovněž poškozeny z důvodu některého onemocnění, nebo nemusí být dostatečně vyvinuty. Potíže s ovulací mají často i ženy, které mají velmi nízkou hmotnost nebo je jejich tělo často vystaveno nadměrné fyzické zátěži. Jedná se zpravidla o profesionální sportovkyně. Někdy se porucha ovulace může objevit i v souvislosti s vysazením dlouhodobě užívané antikoncepce.

 

Trvalé poruchy ovulace

S poruchami ovulace se ruku v ruce často objevuje i syndrom polycystických ovarií, kdy z důvodu hormonální nerovnováhy vajíčka buď vůbec nedozrávají, nebo dozrávají, nicméně se často neuvolní. I proto je syndrom polycystických ovarií jednou z dalších možných příčin neplodnosti.

Bohužel ještě před 40. rokem může dojít k předčasnému ovariálnímu selhání, nicméně se nejedná o častý jev. Funkce vaječníků a tedy i ovulace může být mimo jiné narušená i v důsledku opakovaných operací vaječníků.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací