SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Potraviny, díky nimž budete plodnější!

Přidáno: 10:26, 20.10.2016 Počet shlédnutí: 520

20 October 2016

Neplodnost je dnes již považovaná za nemoc. Někdy stačí tak málo, jako dodat organismu správné živiny, ať už prostřednictvím pestrého jídelníčku či doplňků stravy.

Potraviny, díky nimž budete plodnější

Neplodnost je dnes již považovaná za nemoc. Bohužel každý 5. až 6. pár řeší problémy s neplodností. Naštěstí se u 90% párů podaří příčinu neplodnosti odhalit a u velké většiny i vyřešit. Není tedy nutné se hned obávat. Někdy stačí tak málo, jako dodat organismu správné živiny, ať už prostřednictvím pestrého jídelníčku či doplňků stravy.


Jak podpořit oplodnění?

Pokud jste během jednoho roku neotěhotněly, dojděte si na vyšetření, ať zjistíte, proč se vám nedaří. Může to být jen nějaká drobnost, která se dá odstranit správnou léčbou. V případě, že se stále pokoušíte o miminko, můžete oplodnění podpořit různými způsoby. Jedním z nich je doplnění potřebných živin, vitamínů a minerálních látek. Dalším důležitým krokem je přestat kouřit a pít alkohol, respektive nepít alkohol ve velkém množství - sklenice vína nikomu neublíží. Dále byste se měli snažit být v psychické pohodě, neboť stres otěhotnění rozhodně nepřispěje. Ke zklidnění vám může pomoci i pohyb. Například jóga či pilates dokáží vaši mysl uklidnit a tělo dokonale zharmonizovat.


Jaké potraviny podporují plodnost?

Abyste podpořili otěhotnění, zkuste do svého jídelníčku zařadit následující potraviny.

- Česnek a cibule - i když při milostných hrátkách není česnek zrovna příjemný, je důležitý pro svůj obsah selenu stejně                                 jako cibule. Jak česnek, tak cibule prospívají především mužské plodnosti.

- Rajčata – obsahují lykopen, který je rovněž důležitý pro mužskou plodnost. Mimo jiné podporuje tvorbu spermií.

- Červená řepa – je více než důležitá pro plodnost ženy a zdravý vývoj plodu, a to zejména díky obsahu kyseliny listové.

- Mateří kašička – dokáže zlepšit kvalitu vajíček i spermií a obnovit hormonální rovnováhu.

- Maca – peruánský ženšen je rostlina rostoucí vysoko v peruánských Andách. A proč je důležitá z hlediska plodnosti?                      Podporuje libido a zvyšuje tvorbu estrogenů.

- Med – dodává tělu vitamíny, minerální a výživné látky a hlavně podporuje činnost vaječníků.

- Kokosový olej – je nejen výbornou všestrannou potravinou pro naše tělo, ale především podporuje tvorbu pohlavních                                hormonů, což je pro početí velice důležité.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací