SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Potraviny, které zvýší šanci na početí

Přidáno: 10:25, 29.09.2016 Počet shlédnutí: 1049

29 September 2016

Už týdny se s partnerem snažíte otěhotnět a stále se nedaří? Než začnete běhat po doktorech a vyšetřeních, můžete ještě vyzkoušet pár tipů.

Faktory ovlivňující početí

Důležitým faktorem pro plodnost je samozřejmě životní styl, ke kterému se pojí i zdravé stravování. S jídelníčkem souvisí i tělesná váha, ať už je příliš vysoká nebo nízká, může to mít vliv na pravidelnost cyklu a ovulaci. U velmi hubených žen je produkce estrogenu nízká a ovulace se nemusí dostavit vůbec, u obézních žen je naopak produkce estrogenu příliš velká. Tělesná váha ale není problémem jen žen, i příliš hubení a obézní muži mají problém, a to především s tvorbou spermií.


Potraviny podporující otěhotnění

Potravin, které mají díky svému složení, přímý vliv na otěhotnění či snižují riziko potratů, je mnoho. Aniž byste tušili, jaký vliv mohou mít, většinu z nich určitě máte ve svém jídelníčku.
Aby žena měla zdravá vajíčka, měla by jíst především cereálie, neboť v nich obsažený vitamín E a B jsou důležité pro buněčnou reprodukci a hormonální rovnováhu. Další důležité látky pro otěhotnění, které bychom měli do těla pravidelně dostávat, jsou železo a bílkoviny. Proto do svého jídelníčku zařaďte libové maso , a to především krůtí a hovězí. S mírou bychom měli také pít plnotučné mléko. Vysoký obsah vápníku má totiž vliv na ovulaci. Beta-karoten v mrkvi zase pomáhá vyrovnat hladinu hormonu a snižuje tím riziko potratů. Beta-karoten je nutný i pro tvorbu folikulární tekutiny, která je důležitá pro správné zrání vajíčka. Pro zdravý vývoj vajíček a regulaci tvorby hormonů jsou důležité omega – 3- nenasycené mastné kyseliny obsažené například v řepkovém oleji nebo ořeších. Hormony dokáže vyrovnat také banán s obsahem vitamínu B6, jehož nedostatek může způsobit nezdravý vývoj spermií a vajíček.


Co by měli jíst muži?

Jídelníček pro muže by měl obsahovat rajčata, která se skládají z lykopenu. Ten má za úkol zvýšit kvalitu spermií. Pro spermie je stejně důležitý i selen obsažený například v cibuli. Na vitalitu a pohyblivost spermií mají v neposlední řadě vliv omega 3 mastné kyseliny, které mohou muži doplnit pojídáním vlašských ořechů.
Negativní vliv na otěhotnění má především alkohol a kofein, a proto byste se měli těmto nápojům během snahy otěhotnět určitě vyhnout.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací