SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Proč se rodí stále více dětí ze zkumavky?

Přidáno: 09:30, 10.05.2017 Počet shlédnutí: 279

10 May 2017

Věděli jste, že první dítě ze zkumavky se v České republice narodilo již v roce 1984? V současné době u nás žije již přes 100 000 dětí, které se narodily díky metodě asistované reprodukce. Celosvětově se jedná o číslo přibližně 5 000 000 dětí ze zkumavky.

Jaké faktory rozhodují?

Číslo je opravdu vysoké a je to dáno hned několika faktory. Zvyšující se věk párů toužících po miminku je prvním rizikem. Hrozí totiž, že daný pár bude mít problémy s početím miminka přirozenou cestu. Dalším faktorem ovlivňujícím plodnost je především životní styl, stres, tělesná váha a celkový zdravotní stav. Mnoho mužů po prodělání některých chorob má velmi nízký počet spermií, a proto by přirozenou cestou dítě nikdy nezplodili. I v takových případech dokáže pomoci metoda asistované reprodukce.

 

Tajemství asistované reprodukce

Oplození ve zkumavce může proběhnout s vajíčky a spermiemi daného páru, nebo pokud pár neprodukuje zdravá vajíčka a spermie, může využít dárců. U žen a mužů s rizikem závažných dědičných chorob či vrozených vad je rovněž nutné využít dárcovství. V případě metody asistované reprodukce dochází častěji k vícečetným těhotenstvím, které jsou všeobecně rizikovější a náročnější, a to i u žen, které otěhotněly přirozenou cestou. Proto se výzkum zaměřuje na vylepšení metody tím směrem, že by bylo do dělohy přenesené pouze nejsilnější a nejkvalitnější embryo.

 

Možná rizika

Každé těhotenství s sebou přináší určité riziko narození dítěte s vrozenou vadou či vážnou chorobou. Dnes již naštěstí existují mnohé metody vyšetření, které mohou určitá onemocnění odhalit včas. Pokud se snažíte o početí miminka déle než rok, je dobré zajít si na vyšetření. Zpravidla se začíná vyšetřením mužů, které je méně zatěžující a náročné. Po vyhodnocení spermiogramu se lékař rozhodne, zda je nutné vyšetřit i ženu. Po zhodnocení výsledků případně navrhne odpovídající léčbu.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací