SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Snížit riziko alergie v těhotenství

Přidáno: 19:19, 2.01.2014 Počet shlédnutí: 2172

02 January 2014

Jak můžeme chránit naše nenarozené dítě před alergií? Tuto otázku si kladou především rodiče, kteří sami trpí alergiemi. Nicméně i matky bez příznaků by chtěly alergiím zabránit. Zde zjistíte, co můžete skutečně udělat.

Jak můžeme chránit naše nenarozené dítě před alergií? Tuto otázku si kladou především rodiče, kteří sami trpí alergiemi. Nicméně i matky bez příznaků by chtěly alergiím zabránit. Zde zjistíte, co můžete skutečně udělat.

Jak tomu zabránit

Jeden z problémů, který rozruší mnoho alergiků: Bude moje dítě později také trpět sennou rýmou? Budeme muset jednou odmítnout domácí zvířátko, protože je alergické na zvířecí srst? Obavy jsou nejprve oprávněny neboť studie ukázaly, že riziko vzniku alergií je mezi 20 a 40%, pokud jeden z rodičů je alergický. Pokud jsou oba rodiče alergičtí, riziko vzniku se zvyšuje na 40 až 60%.
Nicméně už během těhotenství můžete udělat něco, abyste zpozdili alergii Vašeho dítěte nebo jí zcela zabránili:

Zdravá výživa

Se vším, co jíte, nabíráte potenciální alergeny, které přecházejí i na dítě. Měla byste se zříci vysoce-alergenních potravin jako jsou vejce nebo ořechy. Taková eliminační dieta by mohla vést k nedostatku zásobení nenarozeného. Namísto toho byste se měla vyváženě stravovat, se spoustou čerstvého ovoce a zeleniny.

Rozloučit se se čtyřnohými přáteli

Alespoň v dětském pokoji nemají domácí zvířata co hledat. Při velmi vysokém riziku alergie dítěte by bylo rozumné už na začátku těhotenství psa nebo kočku dát do dobrých rukou - i když je to těžké. Tak se ještě do porodu může snížit hustota zvířecího alergenu v bytě. Děti nealergických rodičů jsou oproti tomu lépe chráněny před alergiemi, když vyrůstají se zvířaty.

Pryč s cigaretami

Přestat s kouřením je jediným opatřením, se kterým může nastávající maminka snížit riziko alergií svého dítěte. Takto zabráníte, aby cigaretové toxiny negativně naprogramovaly imunitní systém plodu. Děti, které musely v děloze pasivně kouřit, častěji trpí alergiemi. Kromě toho je narušen vývoj jejich dýchacích cest. A protože dochází k pasivnímu kouření ještě nenarozeného, měl by partner respektovat zákaz kouření v celém bytě!

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací