SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Vitamíny a minerály, které prospívají mužské plodnosti

Přidáno: 23:00, 10.07.2017 Počet shlédnutí: 525

10 July 2017

Už dávno neplatí pravidlo, že za neplodností stojí vždy žena. Dnes se poměr mezi muži a ženami vyrovnal a je to 50 na 50. Pokud za neplodností nejsou vážné zdravotní potíže, můžete zvýšit šanci na početí i pomocí přírodních pomocníků. V následujícím článku najdete tipy na potraviny, které zlepšují mužskou plodnost. A o co se konkrétně jedná?

Potraviny pro zdravé spermie

Pro zdraví spermií jsou například velmi důležité omega mastné kyseliny, které se nachází především v semínkách, rostlinných olejích a ořeších. Mezi jeden z nejvýznamnějších zdrojů omega mastných kyselin patří i lněné semínko, které by muži měli zařadit do svého zdravého jídelníčku. Pány jistě potěší i informace, že pro pohyblivost spermií a zároveň prevenci jejich snížení jsou zapotřebí i vitamíny skupiny B. V bohatém množství je najdete například v pivovarských kvasnicích.

 

Přirozená produkce testosteronu

Z minerálních látek je pro mužskou plodnost nepostradatelný zinek, který podporuje tvoru mužského pohlavního hormonu testosteronu. Z potravin bohatých na zinek máte na výběr například dýňová semínka, hovězí maso, ústřice, vaječný žloutek, raw kakao nebo játra. Obsah testosteronu pomáhá zvýšit i konzumace česneku. Kromě toho látka alicin, která se v česneku nachází, přispívá k lepší pohyblivosti spermií. Z běžných surovin by si muži měli pravidelně dopřávat i banány, které svým složením podporují nejen mužské pohlavní orgány, ale zároveň tvorbu spermií.

 

Zázračné superpotraviny

Ve vyváženém jídelníčku by rozhodně neměly chybět ani důležité vitamíny A, C a E. Jednoduchým způsobem, jak obohatit poněkud stereotypní stravu je příjem superpotravin, jako je například maca peruánská, zelený ječmen, rakytník řešetlákový či goji neboli kustovnice čínská, která dle výzkumů pozitivně ovlivňuje počet spermií. Tyto látky můžete organismu dodat i prostřednictvím komplexních doplňků stravy na podporu plodnosti, které díky svému složení zvyšují šance na početí.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací