SK CZ DE CH HU AT BG

Zpět

Ženská perioda bez ovulace

Přidáno: 05:45, 30.03.2011 Počet shlédnutí: 10421

30 March 2011

Každá žena, která si přeje otěhotnět, by měla být schopna určit svou ovulaci. Během ovulace je totiž pravděpodobnost otěhotnění nejvyšší. Pro jednodušší a jistější zjištění Vaší ovulace Vám může pomoci ovulační test Clearblue Digital. Tento test odhaluje nárůst ovulačního hormonu lutropinu (LH) 24-36 hodin před ovulací a stanoví 2 dny, které jsou nejlepší pro početí v daném cyklu. Milování během těchto 2 dnů Vám poskytne tu nejlepší příležitost na početí. Nicméně, cyklus někdy probíhá i bez ovulace. Většina žen si to ani nevšimne. Pokud je však tento stav chronický, je velmi obtížné, aby žena otěhotněla.

Jak probíhá ovulace
Během ovulace putuje uvolněné vajíčko jedním ze dvou vejcovodů. Obecně platí, že se volba vejcovodu mění každý měsíc. Je možné, že vajíčko je během cesty oplodněno. Pokud se tak stane, usadí se v děloze. Dochází k těhotenství a začíná se vyvíjet dítě.
Pokud vajíčko není oplodněno, odplaví se z těla během menstruace. Další měsíc probíhá znovu stejná ovulace a později znovu. Pokud chcete otěhotnět, doporučuje se mít pohlavní styk právě v době ovulace. Vajíčka jsou tehdy připravená k oplodnění.

Co je cyklus bez ovulace?
Občas se může stát, že během měsíčního cyklu nedojde k ovulaci. V tomto případě vaječníky neprodukují vajíčka, které by měly přecházet do vejcovodu. V důsledku toho není možné otěhotnět. Cyklus bez ovulace se objevuje u všech žen několikrát. Nicméně, pokud takový cyklus bez ovulace přejde do chronického stadia, mohou se u ženy rozvinout chronická onemocnění. Pokud se žena bude pokoušet otěhotnět, její snaha se dočká selhání.

Léčba klomifenem
Úprava nebo zajištění ovulace lze nasazením léků, např. lékem Klomifen.
Prvním krokem hormonální terapie je obvykle nasazení citrátu ve formě tablet. Klomifen je antiestrogen, pomáhá při nízkém množství estrogenu v těle. Po několika dnech lékař pomocí ultrazvuku kontroluje zrání vajíček.
Klomifen zvyšuje možnost početí, ale má i nežádoucí účinky - nadměrnou stimulaci vaječníků a tvorbu příliš velkých vajíček. Zvyšuje se tím riziko vzniku cyst a možnost vícečetného těhotenství.

 

Příčiny cyklu bez ovulace

Chybějící ovulace je zcela normální. U téměř všech žen k tomuto stavu dochází minimálně jednou. Příčiny mohou být velmi odlišné. Například, vysazení antikoncepce během několika cyklů za sebou. Ale i kojení často znemožňuje ovulaci. Takže pokud kojíte své dítě, pravděpodobnost, že otěhotníte je menší. Nedoporučuje se však na to spoléhat.

Další příčinou jsou náhlé změny hmotnosti. Takže pokud jste v poslední době příliš rychle zvýšili nebo snížili svou hmotnost, Vaše pokusy otěhotnět mohou být nepříznivě ovlivněny.
V neposlední řadě ovlivňují cyklus bez ovulace i některá onemocnění štítné žlázy, vaječníků a infekce.

Pokud máte problémy s otěhotněním, měli byste se nechat důkladně vyšetřit svým gynekologem. Ten může určit, zda máte chronické cykly bez ovulace. Pokud je to nutné, může také doporučit vhodné léčebné procedury.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
  • Partnerská tříměsíční kúra - vitamíny pro podporu plodnosti muže a ženy. BlueFertil a PinkFertil od KIWU WUKI
  • SLEVY - Jak Otěhotnět - www.ifertility.cz
  • BlueFertil - doplněk stravy pro zlepšení mužské potence a kvality spermií
  • PinkFertil - doplněk stravy pro ženy pro zlepšení plodnosti
  • Ovulační a těhotěnské testy pro podporu plodnosti
  • Previous
  • Další

Přihlášení

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s pravidly ochrany osobních údajů. více informací